artistid

Madeleine & Salomon / Prantsusmaa

Madeleine & Salomon duo muusikas kohtuvad kaks erineva stiiliga artisti: helilooja ja pianist Alexandre Saada ning vokalisti ja flöödimängija Clotilde Rullaud.

Kauaaegsed sõbrad avastasid 2014. aastal Aasia ringreisil ühise muusikalise esteetika ja otsustasid luua minimalistliku kõlamaailma duo Madeleine & Salomon, mis on läbi imbunud impressionistlikust luulest.

Kuus aastat pärast palju tunnustust pälvinud esimese albumi “A Woman’s Journey” ilmumist, annab duo välja oma teise albumi “Eastern Spring”. Kuigi uus album avaldab kummardust 1960.–1970. aastate Lähis-Ida popmuusikale, on plaadil siiski tunda eelmise albumi intonatsioone, mis olid pühendatud maailma juhtivatele poliitiliselt teadlikele lauljataridele.

Lauldes inglise ja prantsuse keeles, kajastavad nad muutuste järele januneva noore eksistentsiaalseid heitlusi, lootusi ja kahtlusi. Olgu need romantilised, unistavad või sõjakad – kõik need laulud on sotsiaalse või vaimse tähendusega, mis on tänapäevalgi olulised, olenemata sellest, kus maailmanurgas te viibite.

iDeeJazzi lavale astuvad:

Madeleine – flööt ja vokaal 

Salomon – klaver ja vokaal

Tango nuevo/ Eesti

2002. aastal reisisid kaks Eesti muusikut Villu Veski ja Tiit Kalluste Buenos Airesisse, et kogeda tõelise tango puudutust, leida inspiratsiooni ning luua uut tangolikku muusikat. 

Juba aasta hiljem kõlasid edukalt Eesti suurimatel lavadel kontserdid Tango Nuevo mõlema muusiku poolt kirjutatud repertuaariga, kus kaasa tegi legendaarse tango helilooja Astor Piazzolla pojapoeg Pipi Piazzolla

Nüüd, 20 aastat hiljem, kõlab tõeliste jazzimeistrite esituses kirglik ning sügav tango veelgi küpsema ja meeli kütkestavamana, mis tuleb esitlusele jazzi võtmes.

Villu Veski ja Tiit Kalluste nimed ei vaja kodumaisele publikule tutvustamist, mõlemad artistid on kirjutanud end Eesti muusika ajalukku ning pälvinud oma loometegevuse eest hulga tunnustusi.

Kontarbassist Taavo Remmel on üks tuntumaid ja nõutumaid Eesti bassimängijaid, kelle pillimängu saab nautida loendamatul hulgal heliplaate kodu- ning välismaal. Taavo on andnud oma meisterliku muusikalise panuse programmi 20. aastasele edule. 

iDeeJazzi lavale astuvad:

Villu Veski – saksofon

Tiit Kalluste – akordion

Taavo Remmel – kontrabass

Laurent de Wilde & Pierrick Pédron / Prantsusmaa

Rahvusvaheliselt tunnustatud jazzpianisti Laurent de Wilde’i on kirjeldatud kui põnevat ja kirglikku muusikut. 1960. aastal Ameerika Ühendriikides sündinud de Wilde veetis oma kujunemisaastad (1964–1983) Prantsusmaal, kus ta sukeldus Prantsuse kultuuri, muusikasse ja kirjandusse ning õppis lõpuks Pariisi Ecole Normale Supérieure’is filosoofiat.

Laurent de Wilde on teinud koostööd selliste artistidega nagu helilooja Abd Al Malik ja koomik Jacques Gamblin. Ta produtseeris TV kanal Arte jaoks kaks dokumentaalfilmi Thelonious Monkist ja Charles Mingusest ning andis välja raamatu “The Heroes of Sound”  klahvpillide leiutajatest kahekümnendal sajandil.

Pierrick Pédron on Prantsuse jazzi üks parimaid altsaksofoniste, samuti on ta andekas ja väga avatud muusikalise maailmaga helilooja. Pidevalt liikvel olles pole ta kunagi seal, kus me teda ootame, muutes sageli muusikalist suunda, kuid püsides alati uuenduste, instrumentaalse distsipliini ja mängurõõmu kursil, et oma muusikat võimalikult palju kuuldavaks teha.

Alates 2017. aastast on Pierrick Pédron regulaarselt esinenud ja lindistanud Jaapanis. Oma 50. sünnipäeva puhul salvestas ta oma sõbra ja produtsendi Daniel Yvineci abiga aasta jooksul kaks stuudioalbumit, mis sisaldavad kõikide tema muusiku unistuste täitumist. Hoolikalt läbimõeldud salvestisel teevad kaasa Sullivan Fortner klaveril, Larry Grenadier kontrabassil ja Marcus Gilmore trummidel.

Narva-Jõesuu Jazzi publiku tungival soovil toome suurepärase Prantsuse saksofonisti Ida-Virumaale tagasi.

iDeeJazzi lavale astuvad:

Laurent de Wilde – klaver

Pierrick Pédron – saksofon

John Stowell & Niklas Winter / USA-Soome

Selles muusikalises vestluses kohtuvad kaks kitarri, kaks inimest ja kaks muusikalist maailma.

Kontserdikava koosneb John Stowelli ja Niklas Winteri originaalloomingust ning ka valitud jazzirepertuaari standarditest.

John Stowell on USA jazzilegend, kitarrivirtuoos ja pedagoog, kelle üle 70 aasta kestnud teekond on viinud USA jazzmuusika tippude hulka.

“John Stowell mängib jazzi, kuid ta ei kasuta ühtegi klišeed; tal on uskumatu originaalsus. John on meisterlik looja.”

Larry Coryell / jazzilegend

Niklas Winter on Soome üks tuntumaid jazzmuusikuid, virtuoosne ja isikupärane kitarrist ja helilooja.

“Winteri helikeeles kogeb kuulaja lihtsust ja intelligentsust. Tema improvisatsioonid ja harmooniad vaatavad tagasi džässi ajalukku, kuid väljendavad ka tänapäeva atmosfääri.” 

Hiroki Sugita /Jazzlife, Jaapan.

Mõlemad kitarristid on oma helikeeles ainulaadsed ja isikupärased, püüdmata jäljendada kedagi teist peale iseenda.

iDeeJazzi lavale astuvad:

John Stowell – kitarr (USA)

Niklas Winter – kitarr (Soome

Adam Falcon Trio feat. Adrian Harpham ja “Frani” Lugo / USA

Kitarristi, laulja ja laulukirjutaja Adam Falconi muusikas kohtuvad folk, jazz ja bluus. Grammyga auhinnatud kitarrist George Benson, kellele on Falcon kirjutanud mitmeid laule, kõrvutab tema helikeele Stevie Wonderi omaga. Falconi muusika on kui põnev avastusretk, tema bändide koosseisud on pidevas muutumises.

Adam võib tuuritada nii suurte 15-liikmeliste koosseisudega, kuid samas astuda ka üksi lavale kitarr käes, avamas “The Wailers” väljamüüdud kontserte. 

iDeeJazzil tutvustab Adam Falcon oma triot, mille koosseisu kuuluvad trummar ja produtsent Adrian Harpham ning bassist Francisco “Frani” Lugo. Kolmekesi koos on nad loonud muusikat juba üle kahekümne viie aasta.

Adrian Harpham on töötanud paljude tuntud USA artistidega, teiste hulgas Raphael Saadiqi, Bernnie Worrelli, dr Johni, Leo Nocentelli, Henri Butleri ja Amel Larrieux’ga. 

Francisco “Frani” Lugo on tuntud kui multidistsiplinaarne kunstnik – pole midagi, mida ta teha ei saaks, ja mida ta juba teeb, teeb ta erakordselt hästi. Ta on tuntud maalikunstnik, joonistaja, kujutav kunstnik ning multiinstrumentalist, mh tuntud ka soloartistina.

Adam Falcon koos Adrian Harphami ja “Frani” Lugoga pakuvad uskumatult meeldejääva kontserdikogemuse, mis on täis hingestatust ja lootust.

https://www.adamfalcon.com

https://www.instagram.com/noiamadam/

https://www.facebook.com/adamfalcon3rd

https://www.youtube.com/@adamfalcon/videos

iDeeJazzi lavale astuvad:

Adam Falcon – kitarr ja vokaal

Francisco “Frani” Lugo –  bass ja vokaal 

Adrian Harpham – löökriistad

Tutu Puoane trio / Lõuna-Aafrika - Belgia

Lõuna-Aafrikas sündinud karismaatiline jazzlauljatar Tutu Puoane on vallutanud publiku südameid koostöös Brüsseli jazzorkestri, Bert Jorise, Flaami Filharmoonikute, Bart Peetersi ja paljude teistega nii Flandrias, Hollandis kui ka kaugemal.

Ligi kümme aastat tagasi sattus Tutu Puoane kätte tema Lõuna-Aafrika kaasmaalase Lebogang Mashile luulekogu “In A Ribbon Of Rhythm”. Mashile luuletused jätsid talle sügava ja püsiva mulje ning iga kord, kui ta neid luges, kuulis kõrvus muusikat, mis andis inspiratsiooni Tutu heliloomele.

Tutu otsustas koos oma elu- ja muusikapartneri, pianist Ewout Pierreux’ga, kirjutada laule, mis põhinevad Mashile’i luulele. Tulemuseks on originaalne ja hõõguv repertuaar, mis kõlab kui Aafrika pärane segu autorilaulust, jazzist ja soulist.

Kirjeldatud muusika on aluseks Tutu uuele 2024. aasta kevadel ilmuvale albumile “Wrapped In Rhythm”, mille produtsendiks on legendaarne Ameerika muusik/bassist/produtsent Larry Klein.

Larry Klein on produtsent, kes on andnud panuse mh Joni Mitchell´i ja Herbie Hancock´i albumitele.

iDeeJazzi lavale astuvad:

Tutu Puoane – vokaal, kompositsioonid 

Ewout Pierreix – klaver, kompositsioonid 

Louise Van Den Heuvel – basskitarr.